Esperal Kraków - mobilne menu
 • 768 498 320

  Oryginalny Esperal Chrzanów - Olkusz - Nowy Targ - Bochnia

  Cena 450 zł

  Nasza oferta Kontakt
 • 768 498 320

  Oryginalna Wszywka alkoholowa Esperal Chrzanów - Olkusz - Nowy Targ - Bochnia

  Cena 450 zł

  Nasza oferta Kontakt
 • Sprawdzona metoda

  Walkę z chorobą alkoholową warto zacząć od wypróbowania sprawdzonych metod. Jedną z nich jest implantacja esperalu.

  Co to jest Esperal?

  To specjalny, umieszczany pod skórą lek, który może być pierwszym etapem w leczeniu uzależnienia.

  Błyskawiczny efekt

  Dzięki wszywce pacjent nie pije, przez co zyskuje siłę i motywację do podjęcia dalszej terapii.

  Esperal – jak działa i czemu jest polecany?

  Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu. Dzięki niemu można pozbyć się nałogu i nie powracać do niego przez długi czas lub całkowicie z nim wygrać. Wiele osób dopiero dzięki Esperalowi mogło przestać pić nałogowo.

  Jak działa Esperal?

  Esperal jest lekiem wszywanym pod skórę, który hamuje rozkład alkoholu etylowego w organizmie. Za jego rozkład odpowiada wątroba, dzięki której powstaje tzw. dehydrogenaza alkoholowa, a alkohol jest przeistaczany w niegroźny dla nas kwas. Wątroba pozwala go również wydalić z organizmu, ponieważ jest dla nas szkodliwy. Esperal hamuje ten proces, przez co znacznie zwiększają się przykre dla nas objawy związane z zatruciem alkoholowym. Należą do nich m.in. ból głowy, problemy z koncentracją, a także poruszaniem się, czy mówieniem. Czasowo można nawet stracić wzrok lub mieć lęk przed śmiercią. Wiele osób zgłasza również mdłości i wymioty. Wszystkie te objawy są znacznie zwiększone przez to, że alkohol nie może zostać zmieniony w kwas i wydostać się z organizmu wraz z moczem. Esperal hamując ten proces nasila toksyczne działanie alkoholu. Już po niewielkiej dawce alkoholu odczuwamy bardzo nieprzyjemne skutki jego wypicia. Wiele osób uzależnionych od alkoholu dobrze pamięta przyjemne objawy, jakie towarzyszą piciu alkoholu. Są nimi, m.in. śmiałość, pewność siebie, u niektórych osób zwiększa się produkcja adrenaliny bądź hormonów szczęścia. Przy Esperalu nie mamy miłych odczuć, a jedynie nieprzyjemne odczucia związane z ostrym zatruciem alkoholowym. Wiele osób właśnie te objawy bardzo zniechęcają do dalszego picia alkoholu. Czasem jest to jedyny powód, dla którego dana osoba uzależniona od alkoholu i posiadająca wszywkę alkoholową nie chce dalej pić alkoholu. Dzięki Esperalowi wiele osób zaprzestało nałogowego picia alkoholu. Oczywiście sam Esperal niewiele da bez odpowiedniej terapii. Pomoc psychologa oraz psychoterapeuty jest niezbędna w czasie leczenia. Samo wszycie Esperalu niewiele pomoże, jeśli dana osoba nie zrozumie, dlaczego alkohol jest dla niej tak szkodliwy. Osoby uzależnione silnie od alkoholu odczekują tylko 12 miesięcy, kiedy Esperal przestaje działać, by móc znowu oddać się nałogowi. Czas działania leku to również czas na odbycie odpowiedniej terapii, która całkowicie zniechęci do dalszego upijania się. Wraz ze wsparciem bliskich taka terapia daje bardzo dobre skutki.

  Jak wygląda zaszycie alkoholowe?

  Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana. Zaszywanie alkoholowe wykonuje lekarz chirurg, który przed zabiegiem przeprowadza wywiad. Dzięki niemu wie, czy dana osoba może mieć wszyty Esperal. Czynnikami, które nie pozwalają na wszycie Esperalu, jest m.in. choroba serca, nadciśnienie czy niedoczynność tarczycy. Przed zaszyciem alkoholowym lekarz pyta pacjenta, czy ma dane choroby, które mogą wykluczyć go z zabiegu. Dzięki wywiadowi można dowiedzieć się również, czy dana osoba nie ma uczulenia na podawane znieczulenie miejscowe. Zabieg wraz z wywiadem trwa około godziny i jest bezbolesny. Wszywka alkoholowa jest podawana pod skórę na pośladku lub na łopatce, czyli w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Jej działanie to około 12 miesięcy. Przez ten czas osoba z wszywką alkoholową nie może spożywać alkoholu w żadnej postaci. Od lekarza otrzymuje listę leków, które posiadają alkohol w swoim składzie. Przed rozpoczęciem terapii lekami, warto informować lekarza, że posiada się wszywkę alkoholową. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Lekarz przeprowadzający zabieg może również polecić nam odpowiednich specjalistów, którzy zajmują się na co dzień osoba uzależnionymi oraz pomagają im wyjść z nałogu. Takie miejsca są potrzebne do odbycia skutecznej terapii.

  Cennik

  Oryginalna wszywka alkoholowa Esperal cena - 450zł

  Oryginalny Esperal

  Całościowy koszt wszycia Esperalu
  w naszym gabinecie w Krakowie to450 zł