Esperal Kraków - mobilne menu
 • 660 949 321

  Oryginalny Esperal Tarnów - Nowy Sącz - Wieliczka

  Cena 450 zł

  Nasza oferta Kontakt
 • 660 949 321

  Oryginalna Wszywka alkoholowa Esperal Tarnów - Nowy Sącz - Wieliczka

  Cena 450 zł

  Nasza oferta Kontakt
 • Sprawdzona metoda

  Walkę z chorobą alkoholową warto zacząć od wypróbowania sprawdzonych metod. Jedną z nich jest implantacja esperalu.

  Co to jest Esperal?

  To specjalny, umieszczany pod skórą lek, który może być pierwszym etapem w leczeniu uzależnienia.

  Błyskawiczny efekt

  Dzięki wszywce pacjent nie pije, przez co zyskuje siłę i motywację do podjęcia dalszej terapii.

  Wszywka alkoholowa – co trzeba wiedzieć?

  Wszywka alkoholowa jest rodzajem farmakoterapii stosowanej w walce z alkoholizmem. Środek, który wszywany jest pod skórę nazywamy esperalem. Jego działanie ma za zadanie wzbudzić u osoby uzależnionej awersję do alkoholu oraz lęku przed jego spożywaniem (z powodu pojawiających się konsekwencji).

  Wszywka alkoholowa stała się nieocenioną pomocą dla wszystkich uzależnionych od alkoholu. W pewnym momencie esperal stał się najpopularniejszym sposobem walki z alkoholizmem. Z tego względu, że wszywka alkoholowa wzbudza jedynie strach spowodowany skutkami ubocznymi nie jest polecana jako samodzielna metoda leczenia. Alkoholicy, dopóki lek jest obecny w krwioobiegu muszą unikać alkoholu w każdej postaci.

  Wszywka alkoholowa jest w pełni bezpieczna. Jej działanie wpływa na proces neutralizacji alkoholu. Alkohol potrzebuje rozłożenia na czynniki pierwsze, aby wątroba była zdolna go zneutralizować. Esperal blokuje enzym, który bierze udział w procesie rozkładu. Powoduje to szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Z tego powodu decyzja o zabiegu implantacji leku powinna być dokładnie przemyślana. Wszystko po to, aby nie narazić pacjenta na uszczerbek na zdrowiu bądź nagłą utratę życia. Zabieg wymaga podpisania zgody, w której zawarte są ważne zasady.

  Konsekwencje łączenia esperalu z alkoholem.

  Picie alkoholu podczas posiadania wszywki alkoholowej jest stanowczo zakazane. Objawy, które pojawiają się w wyniku tej niebezpiecznej interakcji zagrażają zdrowiu i życiu pacjenta. Do zgłaszanych objawów zaliczamy: wymioty, nudności, bóle i zawroty głowy, potliwość, tachykardię, wahania ciśnienia tętniczego krwi oraz drgawki. Najpoważniejsze przypadki mogą być nawet śmiertelne. W każdej chwili może dojść do zawału serca, zapalenia trzustki lub marskości wątroby. Pod żadnym pozorem nie można łączyć esperalu z nawet małymi ilościami alkoholu.

  Posiadanie wszywki alkoholowej wiąże się z rezygnacji ze wszystkich produktów z alkoholem w składzie. Wiele produktów, kosmetyków oraz środków może posiadać śladowe ilości etanolu. Podczas działania leku należy zrezygnować z takich produktów oraz uczulić się na składy oraz ulotki, które zwykle są pomijane.

  Każdy pacjent musi być świadomy konsekwencji niedostosowania się do podstawowych zaleceń lekarza. Wszywka alkoholowa jest stworzona po to, aby nauczyć się żyć w trzeźwości. Zatem każdy pacjent musi wytrzymać kilka miesięcy w abstynencji, aby cały proces okazał się skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny. Konsekwencje są zbyt poważne, żeby zmusić uzależnionego od alkoholu do wszycia esperalu. Decyzja powinna być samodzielna i wspomagana uczęszczaniem na terapię antyalkoholową.

  Zabieg implantacji wszywki alkoholowej – oferta naszej kliniki.

  Wszywka alkoholowa wymaga chirurgicznego zabiegu. Lekarz musi rozciąć skórę w okolicach łopatki lub pośladków, aby umieścić określoną liczbę leku. Zabieg nie jest wymagający. Po wywiadzie lekarskim pacjent jest gotowy do zgłoszenia się na zabieg.

  Zabieg jest prosty i nieskomplikowany, a przede wszystkim bezbolesny (za sprawą znieczulenia miejscowego). Pacjenci spędzają około 30 minut na zabiegu. Przed przyjęciem należy przyjść na konsultację lekarską, podczas której ustala się szczegóły zabiegu oraz ocenia się wszystkie przeciwskazania. Lekarz ma obowiązek dostosować predyspozycje pacjenta do ilości wszywanego leku. Brane są pod uwagę wszystkie ważne informacje, takie jak: stan zdrowia, faza choroby, waga i wiek. Diagnostyk analizuje każdy konkretny przypadek i ustala odpowiednią dawkę. Dlatego konsultacja jest ważnym etapem, którego nie można pominąć.

  Po zabiegu pacjent może wrócić do życia codziennego, przy ostrożności w związku ze szwami w miejscu zabiegowym. O ranę trzeba dbać oraz odkażać, aby nie dopuścić do rozwoju zakażenia bądź widocznej blizny.

  Długotrwałe działanie esperalu.

  Esperal uwalniany jest do krwi od razu po wszyciu. Efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Statystycznie jego działanie określane jest na 8 – 10 miesięcy. Czas zależny jest od predyspozycji indywidualnych. Niektóre osoby mogą cieszyć się lekiem nawet 12 miesięcy. Pacjenci mają szansę w tym czasie przyzwyczaić się do życia w abstynencji i stworzyć nowe nawyki zdrowego życia bez nałogu.

  Mimo długotrwałego działania esperal nie wykazuje żadnych poważnych skutków ubocznych. Zabieg wszywki alkoholowej jest w pełni bezpieczny. Jedyna interakcja w jaką wchodzi to połączenie z alkoholem. Poza tym, nic nie współdziała z esperalem i nie zagraża życiu. Można także spokojnie wrócić po zakończonej kuracji i odnowić zabieg stosując kolejną dawkę leku. Nie ma przeciwskazań do powtarzania implantacji esperalu, jeżeli pacjent nie miał problemu z utrzymaniem trzeźwości.

  Nie każdy powinien korzystać z tego typu rozwiązania. Ze względu na kilka miesięcy konieczności zrezygnowania z używki zabiegu nie mogą podejmować się osoby, które mają problemy psychiczne (zwłaszcza te, które w przeszłości miały próbę samobójczą). Do pozostałych przeciwskazań należy przyjście na zabieg, gdy w ciągu 12 godzin był spożywany alkohol. Poza tym esperal nie jest polecany dla osób, które są świeżo po zawale serca bądź mają problemy w zakresie chorób sercowo – naczyniowych.

  Esperal koniec z nałogiem?

  Wszywka alkoholowa jest sposobem, który współgra z innymi metodami leczenia. Osoby uzależnione powinny leczyć się na terapii antyalkoholowej zanim podejmą decyzję o esperalu. Aby wszywka spełniała swoją funkcję uzależniony powinien przejść przez terapie bądź uczęszczać na nią podczas działania leku. Jeżeli dana osoba nie rozwiąże głębszego problemu alkoholowego, którego geneza sięga trudności w funkcjonowaniu psychicznym, nie ma możliwości utrzymania długotrwałego stanu trzeźwości. Wszywka alkoholowa pomoże wyjść z nałogu, jednak nie powinna być traktowana jako indywidualna metoda leczenia alkoholizmu.

  Esperal pomoże skończyć z nałogiem, jeżeli uzależniony dokończy leczenie i rozwiąże swoje osobiste problemy na terapii. Skuteczność jest najwyższa, gdy leczenie jest wielotorowe. Alkoholik ma szansę na sukces, tylko wtedy, gdy sam się postara. Fundamentalne jest, aby nikogo nie zmuszać do tego typu metod, ponieważ możemy narobić więcej szkód niż pożytku, mimo że intencje były dobre.

  Dlaczego warto?

  Zawsze warto podejmować się różnorodnych metod leczenia, które mają poprawić jakość życia. Zastosowanie esperalu może ułatwić codzienne funkcjonowanie alkoholików oraz ich rodzin. Lek powoduje psychiczną awersję w postaci wstrętu oraz niechęci do alkoholu, która pomaga przetrwać początkowy okres abstynencji. Alkoholik postawiony przed pokusami życia codziennego, które stoją na każdej drodze potrzebuje czegoś co odwróci jego myśli. Wszywka alkoholowa spełnia rolę hamulca, który pozwala z odrazą i strachem spojrzeć na alkohol. Czasami tylko lęk jest w stanie zatrzymać nasze bezmyślne działania. Jest to doskonała metoda wspomagająca leczenie, dzięki której alkoholik przez wiele miesięcy może kontrolować swoje zachowanie ze zwiększoną siłą. Jeżeli ma to komuś pomóc, to czemu by nie spróbować?

  Cennik

  Oryginalna wszywka alkoholowa Esperal cena - 450zł

  Oryginalny Esperal

  Całościowy koszt wszycia Esperalu
  w naszym gabinecie w Krakowie to450 zł