Esperal Kraków - mobilne menu
  • 660 949 321

    Oryginalny Esperal Tarnów - Olkusz - Nowy Targ - Bochnia

    Cena 450 zł

    Nasza oferta Kontakt
  • 660 949 321

    Oryginalna Wszywka alkoholowa Esperal Tarnów - Olkusz - Nowy Targ - Bochnia

    Cena 450 zł

    Nasza oferta Kontakt
  • Sprawdzona metoda

    Walkę z chorobą alkoholową warto zacząć od wypróbowania sprawdzonych metod. Jedną z nich jest implantacja esperalu.

    Co to jest Esperal?

    To specjalny, umieszczany pod skórą lek, który może być pierwszym etapem w leczeniu uzależnienia.

    Błyskawiczny efekt

    Dzięki wszywce pacjent nie pije, przez co zyskuje siłę i motywację do podjęcia dalszej terapii.

    Esperal Bochnia – jak działa i czemu jest polecany?

    Esperal nie kojarzy się dobrze, jednak ze względu na swoje właściwości jest często stosowany jako wspomaganie leczenia alkoholizmu. Dzięki niemu można pozbyć się nałogu i nie powracać do niego przez długi czas lub całkowicie z nim wygrać. Wiele osób dopiero dzięki Esperalowi mogło przestać pić nałogowo.

    Jak działa Esperal?

    Esperal Bochnia jest lekiem wszywanym pod skórę, który hamuje rozkład alkoholu etylowego w organizmie. Za jego rozkład odpowiada wątroba, dzięki której powstaje tzw. dehydrogenaza alkoholowa, a alkohol jest przeistaczany w niegroźny dla nas kwas. Wątroba pozwala go również wydalić z organizmu, ponieważ jest dla nas szkodliwy. Esperal Bochnia hamuje ten proces, przez co znacznie zwiększają się przykre dla nas objawy związane z zatruciem alkoholowym. Należą do nich m.in. ból głowy, problemy z koncentracją, a także poruszaniem się, czy mówieniem. Czasowo można nawet stracić wzrok lub mieć lęk przed śmiercią. Wiele osób zgłasza również mdłości i wymioty. Wszystkie te objawy są znacznie zwiększone przez to, że alkohol nie może zostać zmieniony w kwas i wydostać się z organizmu wraz z moczem. Esperal Bochnia hamując ten proces nasila toksyczne działanie alkoholu. Już po niewielkiej dawce alkoholu odczuwamy bardzo nieprzyjemne skutki jego wypicia. Wiele osób uzależnionych od alkoholu dobrze pamięta przyjemne objawy, jakie towarzyszą piciu alkoholu. Są nimi, m.in. śmiałość, pewność siebie, u niektórych osób zwiększa się produkcja adrenaliny bądź hormonów szczęścia. Przy Esperalu nie mamy miłych odczuć, a jedynie nieprzyjemne odczucia związane z ostrym zatruciem alkoholowym. Wiele osób właśnie te objawy bardzo zniechęcają do dalszego picia alkoholu. Czasem jest to jedyny powód, dla którego dana osoba uzależniona od alkoholu i posiadająca wszywkę alkoholową nie chce dalej pić alkoholu. Dzięki Esperalowi wiele osób zaprzestało nałogowego picia alkoholu. Oczywiście sam Esperal Bochnia niewiele da bez odpowiedniej terapii. Pomoc psychologa oraz psychoterapeuty jest niezbędna w czasie leczenia. Samo wszycie Esperalu niewiele pomoże, jeśli dana osoba nie zrozumie, dlaczego alkohol jest dla niej tak szkodliwy. Osoby uzależnione silnie od alkoholu odczekują tylko 12 miesięcy, kiedy Esperal Bochnia przestaje działać, by móc znowu oddać się nałogowi. Czas działania leku to również czas na odbycie odpowiedniej terapii, która całkowicie zniechęci do dalszego upijania się. Wraz ze wsparciem bliskich taka terapia daje bardzo dobre skutki.

    Jak wygląda zaszycie alkoholowe?

    Zaszycie alkoholowe odbywa się podczas jednego zabiegu. W trakcie jego trwania podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu osoba poddawana temu zabiegowi nie musi być hospitalizowana. Zaszywanie alkoholowe wykonuje lekarz chirurg, który przed zabiegiem przeprowadza wywiad. Dzięki niemu wie, czy dana osoba może mieć wszyty Esperal Bochnia. Czynnikami, które nie pozwalają na wszycie Esperalu, jest m.in. choroba serca, nadciśnienie czy niedoczynność tarczycy. Przed zaszyciem alkoholowym lekarz pyta pacjenta, czy ma dane choroby, które mogą wykluczyć go z zabiegu. Dzięki wywiadowi można dowiedzieć się również, czy dana osoba nie ma uczulenia na podawane znieczulenie miejscowe. Zabieg wraz z wywiadem trwa około godziny i jest bezbolesny. Wszywka alkoholowa jest podawana pod skórę na pośladku lub na łopatce, czyli w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Jej działanie to około 12 miesięcy. Przez ten czas osoba z wszywką alkoholową nie może spożywać alkoholu w żadnej postaci. Od lekarza otrzymuje listę leków, które posiadają alkohol w swoim składzie. Przed rozpoczęciem terapii lekami, warto informować lekarza, że posiada się wszywkę alkoholową. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Lekarz przeprowadzający zabieg może również polecić nam odpowiednich specjalistów, którzy zajmują się na co dzień osoba uzależnionymi oraz pomagają im wyjść z nałogu. Takie miejsca są potrzebne do odbycia skutecznej terapii.

    Możliwe powikłania po implantacji wszywki alkoholowej Esperal

    Natychmiastowe działanie wszywki alkoholowej Esperal jest jedną z jej największych zalet. Ewentualne powikłania i skutki uboczne mogą być spowodowane albo nieprawidłową pielęgnacją rany po zabiegu, lub też spożyciem napojów alkoholowych mając pod skórą wszywkę. Nawet niewielka ilość trunków wysokoprocentowych może wywołać nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak mdłości, wymioty, uczucie gorąca, nadpotliwość, drżenie mięśni i wiele innych. Dzieje się to w ciągu kilku minut po spożyciu alkoholu. Jednak w przypadku spożycia alkoholu mając pod skórą wszywkę mogą wystąpić dużo bardziej poważniejsze skutki uboczne. W niektórych przypadkach alkohol w kontakcie z Disulfiramem może spowodować nawet niewydolność krążeniowo-oddechową, uszkodzenie wątroby lub pogorszenie funkcjonalności układu oddechowego lub serca.

    Skutki uboczne implantacji wszywki (oczywiście jeżeli uzależniony napije się alkoholu) mogą również powodować problemy ze zdrowiem psychicznym. Należą do nich stany depresyjne, paranoja, schizofrenia, drgawki, utrata przytomności, halucynacje i inne objawy. Nie ma znaczenia, ile alkoholu zostało spożyte. Wszczepienie Esperalu może spowodować poważne skutki uboczne, które trwają przez dłuższy czas (nawet do 12 godzin) i są szybko zauważalne. Ma to na celu zniechęcenie osoby uzależnionej do ponownego sięgnięcia po alkohol.

    Jeżeli mowa tutaj o nieprawidłowościach związanych z gojeniem się rany, w okolicach zaszycia może pojawić się niewielka torbiel, lub też z rany może wyciekać płyn surowiczy. Może to oznaczać, że organizm uznał wszywkę alkoholową za ciało obce i ją odrzucił. W takich przypadkach należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Są to jednak sporadyczne, rzadko występujące sytuacje.

    Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zabiegu zaszycia

    W ramach kompleksowego leczenia uzależnień można legalnie stosować Disulfiram. Nie zaleca się jednak wszywania go pod skórę u pacjentów, którzy wykazują nadwrażliwość na aktywny składnik leku (czyli: Disulfiram) jest to jedno z głównych przeciwwskazań do wykonania zabiegu implantacji Esperalu. Może to prowadzić do poważnych skutków ubocznych nawet w przypadku braku obecności alkoholu w organizmie. Esperal nie może być wszczepiony, także wtedy jeśli osoba uzależniona piła alkohol lub jest aktualnie odurzona. Obowiązuje minimum 24 godzinny okres abstynencji. Połączenie alkoholu z wszywką w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci.

    Disulfiram nie powinien być stosowany również przez pacjentów z chorobami serca, nadciśnieniem lub problemami z krążeniem ze względu na skutki uboczne, które mogą wystąpić jeżeli uzależniony złamie zakaz abstynencji. Pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, próbami samobójczymi, chorobami serca, nadciśnieniem, chorobą niedokrwienną serca, niewydolnością krążenia obwodowego i niewydolnością serca. Wszystkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania implantacji wykluczane są w szczegółowym wywiadzie medycznym. Disulfiram ponieważ hamuje hydroksylazę dopaminową i powoduje wzrost poziomu dopaminy, może powodować też zmniejszenie łaknienia.

    Jednym z dość istotnych przeciwwskazań do wykonania implantacji jest również brak zgody pacjenta na zabieg. Musimy wiedzieć, że osoba uzależniona może wyjść z nałogu tylko wtedy, gdy sama bardzo tego chce – jedynie silna motywacja gwarantuje szansę na sukces terapeutyczny.

    Czy wszywka rzeczywiście leczy alkoholizm?

    Zaszycie alkoholowe opiera się na zasadach terapii awersyjnej. Osoba uzależniona ma mieć złe skojarzenia związane z alkoholem i unikać picia. Choć metoda ta cieszy się popularnością zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników, wiele ośrodków leczenia alkoholizmu wykazało, że skuteczna terapia połączona z wszywką alkoholową Esperal może przynieść pożądane rezultaty. Nie jest to jednak lekarstwo na alkoholizm. Wszywka stosowana samoistnie nie ma szans na wyleczenie pacjenta z choroby alkoholowej. Pacjenci, którzy próbują walczyć z alkoholizmem, nie powinni polegać tylko na tym, że po wszczepieniu tabletek z Esperalem nie będą już pić. Zamiast tego powinni nauczyć się, jak żyć na trzeźwo i przestać patrzeć na alkohol jako jedyny sposób radzenia sobie z problemami dnia codziennego. Wszywka alkoholowa Esperal w połączeniu z innymi formami leczenia o podłożu psychologicznym gwarantuje sukces terapeutyczny i powrót do życia w całkowitej trzeźwości.

    Metoda farmakologiczna w połączeniu z terapią

    Terapia Disulfiramem musi być koniecznie połączona z kompleksowym leczeniem choroby alkoholowej, takim jak program poprawy relacji społecznych, w którym uzależniony wyrabia sobie także umiejętność samokontroli oraz różnego rodzaju terapie behawioralne. Największą skutecznością cieszą się terapie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Doradztwo w chwilach kryzysu i terapia w takiej placówce to dwa najskuteczniejsze sposoby poprawy umiejętności społecznych i życia w trzeźwości. W takich placówkach spotykają się osoby z podobnymi problemami, które często wspólnie motywują się do wyjścia z nałogu i wzajemnie wspierają całkowita abstynencję.

    Skuteczność Disulfiramu, jak również wskaźnik sukcesu w leczeniu uzależnień są wyższe u osób, które są wyjątkowo zmotywowane do podjęcia leczenia. Nie należy osoby uzależnionej zmuszać do zaszycia ponieważ wtedy terapia awersyjna nie tylko nie przyniesie spodziewanego skutku, lecz również może wywołać (przez złamanie abstynencji osoby uzależnionej) szereg skutków ubocznych, zagrażających nie tylko zdrowiu, ale także i życiu pacjenta. Disulfiram jest tylko jednym z elementów kompleksowego planu leczenia choroby alkoholowej. Stosowany samodzielnie nie ma szans na powodzenie terapii. Wszywka jest jednym z narzędzi w walce z uzależnieniem od alkoholu. Jednak bez odpowiedniej terapii, wsparcia rodziny i długich godzin ciężkiej pracy nad pokonaniem uzależnienia, Disulfiram nie będzie w stanie dokonać cudownego uzdrowienia osoby uzależnionej. Należy zwrócić uwagę, że w połączeniu z terapia psychologiczną jest dużo skuteczniejszy niż inne podobne metody farmakologiczne.

    Cennik

    Oryginalna wszywka alkoholowa Esperal cena - 450zł

    Oryginalny Esperal

    Całościowy koszt wszycia Esperalu
    w naszym gabinecie w Krakowie to450 zł